"MOJA GMINA KORZENNA"

mojagminakorzenna.pl - niezależny portal o gminie...czytasz i wiesz

Sondy

Jaki komitet wyborczy popierasz?

Jaki komitet wyborczy popierasz?

Dodaj nową odpowiedź!
» Idź do ankiety »
1 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

Reklamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Straż Pożarna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komunikacja autobusowa

Reklama
Reklama

Parafie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sport

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Współpraca

Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday3033
mod_vvisit_counterYesterday2502
mod_vvisit_counterThis week18047
mod_vvisit_counterLast week35801
mod_vvisit_counterThis month3033
mod_vvisit_counterLast month162460
mod_vvisit_counterAll days2863262

We have: 23 guests, 5 bots online
Twój adres IP: 54.197.3.233
 , 
Today: Paź 01, 2014

Imieniny

Dzisiaj jest: 1 Październik 2014
Imieniny obchodzą: Sława, Dionizy, Teofil


Od września szkoła w Bukowcu stoi pusta i zamknięta, choć wciąż znajdują się w niej ławki szkolne i tablice. - To bardzo przykry widok - mówi Helena Biel, która mieszka po sąsiedzku. - Moja mama Genowefa Jagielska tuż po drugiej wojnie światowej przekazała grunt pod budowę tej szkoły. Wznosili ją społecznie mieszkańcy. Nie możemy się pogodzić, że stoi pusta. Od września 12 dzieci z podstawówki w Bukowcu dojeżdża do Zespołu Szkół do Lipnicy Wielkiej, dokąd rok wcześniej przeniesiono oddział przedszkolny.

 

- Nie mogliśmy dłużej utrzymywać nauki w Bukowcu - mówi wójt Leszek Skowron. - Kosztowała nas pół miliona złotych rocznie. Wiem, że dla miejscowej społeczności widok pustego obiektu jest bardzo przykry. Nam też nie było łatwo likwidować tam szkołę. Ale w gminie mamy 16 wsi i wszędzie dzieci ubywa. Powiedziałem na zebraniu wiejskim, że gdyby do nauki w Bukowcu udało się zebrać około 30 dzieci, to szkołę przywrócę.
Wójt zapewnia, że jestem otwarty na każdą propozycję zagospodarowania budynku. - Mogę nawet dać sołtysowi klucze do szkoły, które mamy w Urzędzie Gminy - nadmienia. Sołtys Bukowca Krzysztof Ligęza przyznaje, że są marne szanse na przywrócenie lekcji na miejscu ("nawet gdyby szkołę poprowadziło stowarzyszenie").

- Ale ta szkoła była nie tylko miejscem nauki naszych dzieci. Organizowaliśmy w niej też imprezy kulturalne i spotkania mieszkańców - podkreśla sołtys. - Mały drewniany budynek remizy nie bardzo się do tego nadaje. Trzeba myśleć o kulturalnym i turystycznym zagospodarowani budynku. Najlepszym gospodarzem mogłoby być Centrum Kultury w Korzennej.

Zamknięta szkoła w Bukowcu ma zadatki na miejsce kulturalne. Istnieje tam wciąż izba ludowa założona kiedyś przez Rozalię Brończyk. - Mieszkamy na pięknych terenach Pogórza Rożnowsko-Ciężkowickiego. Mamy rezerwat skalny i jaskinie. Ośrodek kulturalny dopełniałby te atrakcje - mówi Ligęza.

Szkoła została niedawno wyremontowana. Wymieniono okna i dach, utworzono punkt wydawania posiłków oraz gruntownie zmodernizowano część mieszkalną (na zdjęciach). Jak podawał Wójt na zebraniach wiejskich wartość wszystkich prac w budynku przekroczyła 255,5 tys. zł. Cóż! Wtedy nikt pewnie nie wiedział, że dzieci w szkole jest mało...

Galeria zdjęć szkoły w Bukowcu po remoncie

Źródło; gazeta krakowska

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Blokowane adresy IP

Reklama

ROL-CAR Sklep Motoryzacyjno-Rolniczy
Przedszkole Językowa BAJKA w Korzennej
ODNOWA Gabinet Kosmetyczny
Studio Urody TOTY
ROLNO-MET JARZĄB Skład Budowlany
Dom Weselny PROMENADA
Siłownia i Fitness Anna Szambelan

Ostatnie komentarze

 • Droga w Miłkowej wymaga pilnej odbudowy,...
  hej łyczana,dlaczeg o trzycierz wami rządzi
  01.10.14 18:29
  autor: franio
 • Droga w Miłkowej wymaga pilnej odbudowy,...
  w miłkowej radny alojzy zbierał podpisy na zgodę budowy wodociągu,obiec ywał wodę dla mieszkańców,co...
  01.10.14 18:28
  autor: franio
 • Gminna komisja powołana
  radni jak piszecie powinni być za swoimi mieszkańcami i ich dobrem a nie takimi pupilkami skowrona,j...
  01.10.14 18:15
  autor: zuzka
 • Gminna komisja powołana
  skowron,radny alojzy,dyrektor szkoły w miłkowej ,na zebraniach wychwalają siebie na wzajem tworząc k...
  01.10.14 18:12
  autor: zuzka
 • Gminna komisja powołana
  Radni nie wypowiadaja sie na zebraniach bo mogli by sie przejezyczyc i prawde powiedziec i wodz by m...
  30.09.14 20:39
  autor: obserwator
 • Gminna komisja powołana
  Ale ty śmieszny jesteś.... jakie radny ma pieniądze że je ssie? chyba jaja sobie robisz. Popatrz na...
  30.09.14 06:55
  autor: felix
 • Gminna komisja powołana
  żenujące to są wystąpienia naszych radnych przez 4 lata bo oni nawet nie potrafią gaworzyc tylko są ...
  29.09.14 20:50
  autor: felek
 • Gminna komisja powołana
  no to sie wójtowi pali pod d... jak straszy sądami wydzwaniał do starostwa i straszył panią od fundu...
  29.09.14 17:36
  autor: felek
 • Gminna komisja powołana
  a kiedy szambelan wystepowal jak skowron mu nie pozwolil tylko straszyl go sadem w trybie wyborczym ...
  29.09.14 16:31
  autor: obserwator
 • Gminna komisja powołana
  Żenujące wystapienie Pana Szambelana na zebraniu wiejskim z Korzennej... poziom wypowiedzi sięgający...
  29.09.14 09:09
  autor: Jasiek
RSS

pogoda

Pogoda Korzenna z serwisu

Najlepszy komentator

 • partyzant
  45 (+984/-96)

stat4u